Mentornak lenni jó!

Vigh Patríciával, az ELTE TTK HÖK mentor-koordinátorával a mentorkodásról, a mentorképzés menetéről és a közelgő jelentkezésről beszélgettünk. Akinek valaha is megfordult a fejében, hogy jelentkezne mentornak, annak kötelező olvasmány! Mit is jelent mentornak lenni? A mentorság főleg arról szól, hogy az egyetemre érkező gólyáknak ősszel segítünk eligazodni a tanulmányi rendszerben, tárgyakat felvenni, beiratkozni, illetve ha bármilyen egyéb problémájuk van, például az ösztöndíjakkal kapcsolatban vagy sportot szeretnének felvenni, és nem tudják hogyan kell, vagy akár eltévednek az egyetemen és útbaigazításra van szükségük – ez mind olyan dolog, amivel a mentorhoz lehet … Bővebben: Mentornak lenni jó!